Suplementacja celowana - uzupełnienie zabiegów HBOT oraz Floatingu

Hiperbaria tlenowa (ang. hyperbaric oxygen – HBO) stosowana w Centrum Psychosomatyki jest to metoda terapii wielu chorób w specjalnie zaprojektowanej do tego komorze HBOT.

 

Podczas zabiegu dostarczamy tlen do wszystkich narządów i tkanek w naszym organizmie. Tlenoterapia hiperbaryczna to innowacyjna, nieinwazyjna i bardzo skuteczna metoda leczenia, która dzięki poprawie kondycji i zwiększeniu ilości komórek macierzystych w organizmie, zapewnia pełną regenerację i rewitalizację wszystkich tkanek w naszym ciele.

Designed by drobotdean - www.freepik.com

Podczas regularnych zabiegów, zgodnie z licznymi badaniami klinicznymi, zalecamy dodatkowo Pacjentom naszego Centrum celowaną suplementację antyoksydantami.

 

Największa ilość antyoksydantów znajduje się w świeżych owocach i warzywach, zwłaszcza pomarańczowych, ciemnozielonych i ciemnoczerwonych. W przypadku braku możliwości zaopatrzenia się w takie produkt z pomocą przychodzą suplementy diety:

  • witamina C
  • Aminolevulinic Acid (ALA)
  • witamina E
  • likopen
  • koenzym Q10
  • cynk
  • selen

Designed by whatwolf - www.freepik.com

Floating to druga innowacyjna metoda stosowana w naszej placówce w terapii chorób psychosomatycznych, relaksacji, rehabilitacji, regeneracji i odmładzaniu całego organizmu, polegająca na swobodnym unoszeniu się ciała w specjalnej kapsule.

 

Kapsuła jest wypełniona wodą nasyconą solą EPSOM.

 

Podczas zabiegu doświadczamy braku grawitacji oraz ograniczenia bodźców zewnętrznych w około 90%, czyli tak zwanej deprywacji sensorycznej.

 

Dzięki odczuciu nieważkości, uwalniając umysł od bodźców zewnętrznych przechodzimy w stan głębokiego, terapeutycznego relaksu. Ten stan jest wykorzystywany w leczeniu wielu chorób psychosomatycznych.

 

W celu dodatkowego wzmocnienia i wydłużenia rezultatów terapii floatingowej proponujemy naturalne ziołowe suplementy, które indywidualnie dobieramy do każdego schorzenia, z którym zgłaszają się pacjenci do naszego Centrum Psychosomatyki.

 

Bardzo istotna w całym procesie terapii jest także zamiana stylu życia, polegająca na zwiększeniu aktywności fizycznej (odpowiednio dobranej do problemu z którym borykają się osoby chore), prawidłowo ułożona dieta oraz sen – wystarczająco długi do regeneracji naszego ciała.

 

Więcej informacji na www.floatingtarnow.pl oraz www.oxymedicina.pl