Jak pomagamy?

W Centrum Psychosomatyki do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, przeprowadzając szczegółowy wywiad, dokładnie analizujemy historię choroby, konsultacje lekarskie, wykonane badania oraz przebyte zabiegi medyczne i fizjoterapeutyczne oraz terapie psychologiczne. Na tej podstawie ustalamy plan terapii.

Photo created by ijeab - www.freepik.com

W leczeniu  wykorzystujemy najnowszy, innowacyjny sprzęt, którym dysponuje nasza placówka (KOMORA HBOT, KAPSUŁA FLOATINGOWA), a także techniki redukcji stresu, techniki relaksacyjne, hipnoterapię, światło terapie, wizualizacje, pomoc psychologiczną i psychosomatyczną oraz zabiegi fizykoterapeutyczne.

 

Komora hiperbaryczna to specjalne urządzenie medyczne służące do leczenia pacjentów czystym tlenem w warunkach zwiększonego ciśnienia.

 

Podczas zabiegu HBOT – Hyperbaric Oxygen Therapy dostarczamy tlen do wszystkich narządów i tkanek w naszym organizmie. Tlenoterapia hiperbaryczna to innowacyjna, nieinwazyjna i bardzo skuteczna metoda leczenia, która dzięki poprawie kondycji i zwiększeniu ilości komórek macierzystych w organizmie, zapewnia pełną regenerację i rewitalizację wszystkich tkanek w naszym ciele.

HBOT wykorzystujemy w leczeniu wielu chorób organicznych oraz zaburzeń psychosomatycznych.

Zabieg ma też działanie odmładzające (anty-aging) oraz regenerujące po wysiłku i poprawiające wydolność u zawodników uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport.

Floating natomiast to rewolucyjna, kosmiczna metoda terapii chorób przewlekłych, relaksacji, rehabilitacji, regeneracji i odmładzania całego organizmu, polegająca na swobodnym unoszeniu się ciała w specjalnej terapeutycznej kapsule. Kapsuła jest wypełniona wodą nasyconą solą EPSOM (podobnie jak w Morzu Martwym). Podczas zabiegu doświadczamy braku grawitacji oraz ograniczenia bodźców zewnętrznych w około 90%, czyli tak zwanej deprywacji sensorycznej.

 

W trakcie sesji przechodzimy w stan głębokiego, terapeutycznego relaksu.

 

Mięśnie rozluźniają się, a mózg rozpoczyna proces regeneracji/odpoczynku. W organizmie zaczyna się produkcja znacznych ilości serotoniny, endorfin, prolaktyny oraz enkefalin tzw. hormonów szczęścia odpowiedzialnych za euforię, jednocześnie redukujących ból. Równolegle z organizmu filtrowany jest hormon stresu – kortyzol.

Floating to kompleksowa metoda leczenia, regeneracji i relaksacji całego organizmu wykorzystywana w terapii chorób psychosomatycznych, przewlekłych dolegliwości bólowych, zaburzeń nerwicowych i schorzeń kręgosłupa.

W naszej placówce stosujemy tylko i wyłącznie metody zweryfikowane naukowo, których skuteczność została potwierdzona w badaniach.

 

Więcej informacji na www.floatingtarnow.pl oraz www.oxymedicina.pl