Zabiegi w kapsule floatingowej

Floating metoda terapii chorób przewlekłych, relaksacji, rehabilitacji, regeneracji i odmładzania całego organizmu, polegająca na swobodnym unoszeniu się ciała w specjalnej terapeutycznej kapsule. Kapsuła jest wypełniona wodą nasyconą solą EPSOM (podobnie jak w Morzu Martwym). Podczas zabiegu doświadczamy braku grawitacji oraz ograniczenia bodźców zewnętrznych, czyli tak zwanej deprywacji sensorycznej.

Podczas sesji floatingu doświadczamy niesamowitego uczucia swobodnego „unoszenia się” naszego ciała na powierzchni wody o wysokim stężeniu dobroczynnej soli EPSOM (podobnie jak w Morzu Martwym) w specjalnie do tego celu przeznaczonej kapsule. Temperatura wody w kapsule utrzymywana jest na stałym poziomie ok. 35 °C – 36 ° C i odpowiada powierzchniowej temperaturze ciała, co powoduje wrażenie zanikania granicy pomiędzy ciałem, a wodą. Nie odczuwa się ani ciepła ani zimna, organizm nie musi wytwarzać dodatkowej energii.

 

Kapsuła oraz pomieszczenie, w którym znajduje się urządzenie zostało specjalnie wyciszone i wyciemnione, co pozwala na odcięcie się osoby korzystającej z floatingu od wszelkich bodźców zewnętrznych. Osiąga się stan odprężenia, który jest zbliżony do stanu lewitacji.  Mózg zaprzestaje wysyłania bodźców ze względu na brak odczuwanej grawitacji. Mięśnie rozluźniają się, a mózg rozpoczyna proces regeneracji/odpoczynku. W organizmie zaczyna się produkcja znacznych ilości serotoniny, endorfin, prolaktyny oraz enkefalin tzw. hormonów szczęścia odpowiedzialnych za euforię, jednocześnie redukujących ból. Równolegle z organizmu filtrowany jest hormon stresu – kortyzol. Roztwór EPSOM ma również działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne, tym samym organizm jest stopniowo “odtruwany”.

Floating to metoda leczenia wielu chorób psychosomatycznych.

 

Z zabiegu mogą skorzystać także osoby zdrowe dbające o swoje ciało i urodę, chcące zregenerować swój organizm, wspomóc rehabilitację oraz zrelaksować się i zatrzymać proces starzenia.

 

Centrum Psychosomatyki dysponuje najnowocześniejszą kapsułą floatingową wyprodukowaną przez polskiego producenta, która posiada wszystkie niezbędne certyfikaty do bezpiecznego i skutecznego prowadzenia terapii.

 

Więcej na temat tej kosmicznej metody leczenia i regeneracji ciała na stronie www.floatingtarnow.pl