Odmładzanie organizmu czyli terapia anty-aging

Anty-aging czyli odmładzanie ciała

Pragnienie wynalezienia eliksiru młodości towarzyszy ludzkości od wieków.

 

Obecnie w ramach zabiegów anty-aging stosowane są różne metody zarówno medyczne, kosmetologiczne, jak też psychologiczne.

 

Terapia anty-aging to praktyka przeciwstarzeniowa, nie tylko w pojęciu medycyny estetycznej. To holistyczne podejście do zdrowia człowieka zorientowanego na utrzymanie młodego, zdrowego wyglądu ciała i doskonałej sprawności psychicznej.

 

Stosując różne metody i kompleksowe psychologiczno-medyczne podejście do Pacjenta/Klienta możemy zwolnić, a nawet odwrócić procesy starzenia się organizmu.

 

Lekarze, psychologowie, a także fizjoterapeuci i dietetycy  zajmują się wczesnym wykrywaniem, profilaktyką i leczeniem różnych dolegliwości związanych z wiekiem oraz  starzeniem się naszego ciała.

 

Na podstawie wyników badań można określić stan zdrowia pacjenta i zalecić zmianę nawyków, bo to jak wyglądamy nie jest wyłącznie zasługą medycyny estetycznej, ale w 80% przede wszystkim naszego stylu życia i psychologicznego podejścia do procesu starzenia się.

W Centrum Psychosomatyki oprócz psychologicznych i psychosomatycznych metod w ramach anty-aging  stosujemy innowacyjną terapię w specjalnej komorze hiperbarycznej HBOT.

 

Eliksirem młodości, który proponujemy Pacjentom/Klientom naszej placówki jest… tlen, ale podawany pod odpowiednim ciśnieniem w specjalnej komorze hiperbarycznej.

 

To jedna z najefektywniejszych i najbardziej skutecznych metod odmładzania naszego ciała.

 

Zabieg jest bezbolesny i nie jest obarczony takim ryzykiem różnych powikłań zdrowotnych,  jak np. operacje plastyczne, czy inwazyjne terapie kosmetologiczne.

 

Wystarczy tylko skorzystać z dobrodziejstw komory hiperbarycznej, która jeszcze niedawno dostępna była dla nielicznych. Obecnie stała się zabiegiem komercyjnym.

 

Z terapii w komorze HBOT może skorzystać praktycznie każdy Pacjent/Klient, a liczba przeciwwskazań do zabiegu jest niewielka.

 

Wykorzystanie ciśnienia wyższego niż atmosferyczne pozbawia tlen fizjologicznych barier przenikania przez tkanki. Oznacza to, że tlen może przedostać się tam, gdzie w normalnej sytuacji nie miałby szans trafić, czyli do komórek źle ukrwionych.

 

„Komora hiperbaryczna, w której zabieg jest niezwykle przyjemny, nieinwazyjny i bezbolesny, to dokonała terapia odmładzająca, ponieważ stymuluje wzrost multipotencjalnych komórek macierzystych, które „naprawiają” nasze ciała”- tłumaczy dr Mehmet Oz, światowej sławy kardiochirurg, uznany amerykański eksperta do spraw zdrowia.

 

Spostrzeżenie to znajduje potwierdzenie w faktach. Naukowcy zaobserwowali, że w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych tkanek i powodują ich regenerację.

 

Ponadto gazy znajdujące się pod zwiększonym ciśnieniem hiperbarycznym mogą szybciej dyfundować do płynów ustrojowych i gromadzić się tam w dużych stężeniach, dzięki czemu kilkakrotnie zwiększa się ilość tlenu nie tylko w czerwonych krwinkach, ale także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym, co z kolei poprawia krążenie krwi i pozwala opóźnić procesy starzenia się.

Wpływ odmładzający (anty-aging) tlenoterapii hiperbarycznej na nasze ciało można wytłumaczyć jeszcze bardziej szczegółowo.

 

Terapia HBOT zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu ponieważ:

  • zmniejsza stany zapalne i dotlenienia wszystkie tkanki ustroju
  • ośmiokrotnie zwiększa liczbę krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych tkanek oraz powodują ich pełną rewitalizację
  • sprzyja regeneracji nabłonka i naczyń krwionośnych
  • działa stymulująco na fibroblasty, które odpowiedzialne są za syntezę m.in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze
  • spowalnia proces degeneracji ustroju
  • pomaga w transporcie składników odżywczych do odległych i niedotlenionych komórek ciała
  • usprawnia proces odprowadzania szkodliwych metabolitów komórkowych
  • zwiększa wydolność organizmu oraz zdolność zapamiętywania i koncentracji
  • działa stymulująco na układ immunologiczny
  • przyspiesza przemianę materii oraz zwiększa tempo metabolizmu, dzięki czemu powoduje szybszą i efektywniejszą utratę nadmiaru masy ciała i wyszczupla sylwetkę

Ponadto dzięki wyższemu ciśnieniu tlen rozpuszcza się w osoczu krwi w płynie mózgowo-rdzeniowym i rdzeniowo-kręgowym, w limfie i innych płynach ustrojowych, dlatego jest on łatwo transportowany do wszystkich tkanek, nawet tych o słabym ukrwieniu.

 

Dostarczenie zwiększonej ilości tlenu do niedotlenionych tkanek oraz narządów znacząco wspiera spowalnianie procesu starzenia.

 

Komora hiperbaryczna jest rewelacyjnym zabiegiem  odmładzającym (anty-aging) ponieważ powoduje wzrost komórek macierzystych.

 

Działanie anty-aging w tym przypadku ogranicza się do wykorzystania w pełni naturalnych bodźców i nie wymaga interwencji chirurgicznej.

 

W Centrum Psychosomatyki w terapii anty-aging stosujemy zabiegi w komorze hiperbarycznej HBOT.

 

Więcej informacji na www.oxymedicina.pl