Przetrenowanie – regeneracja

Sport i wysiłek fizyczny jest zdecydowanie korzystny dla naszego zdrowia, ale … jak wszystko w nadmiarze …może nam również zaszkodzić.

Intensywne treningi i zbyt duże obciążenie dla naszego organizmu bez odpowiedniej regeneracji mogą być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

PRZETRENOWANIE – to stan, kiedy w wyniku ćwiczeń fizycznych dochodzi do „przeforsowania organizmu”.
Profesjonalnie dobrany i stosowany trening nie powinien nam szkodzić, ale obciążające
i długotrwałe treningi bez regeneracji mogą doprowadzić do PRZETRENOWANIA organizmu objawiającego się ogólnym zmęczeniem, osłabieniem i bólem mięśni
oraz stawów, a także endotoksemią.

Objawy przetrenowania to także dolegliwości ze strony układu pokarmowego, duszności, bezsenność oraz spadek libido, a nawet poważne zaburzenia pracy układu nerwowego.
Organizm „przetrenowany” nie może zregenerować się i „odbudować” po intensywnym treningu, dlatego kondycja wydolność „spada, zamiast poprawiać się” .

Przetrenowanie jest groźnym stanem dla naszego organizmu, a jego przyczyną zbyt intensywny i zbyt częsty trening, niewłaściwa dieta, stres, a także brak ODPOWIEDNIEJ REGENERACJI i relaksacji zarówno ciała, jak też umysłu.

Najlepszym sposobem, aby nie doprowadzić naszego ciała do takiego stanu jest umiejętne „dobieranie treningu do własnych możliwości”, dbanie o zbilansowaną dietę
oraz właściwą ilość snu.

W przypadku PRZETRENOWANIA najlepiej w ogóle przerwać treningi do czasu aż organizm zregeneruje się, a nasza psychika powróci do stanu względnej stabilizacji.

W CENTRUM PSYCHOSOMATYKI FLOATING OXYMEDICINA w przypadku PRZETRENOWANIA zalecamy naszym Klientom/Pacjentom zabiegi w KAPSULE FLOATINGOWEJ oraz KOMORZE HIPERBARYCZNEJ,
a także w JAPOŃSKIEJ WULKANICZNEJ SAUNIE „Ganbanyoku”.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej OXYMEDICINA gwarantuje szybszą regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukuje deficyt tlenowy i pozwala powrócić do formy po ewentualnej kontuzji.

Dzięki terapii zwiększa się ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni. Ponadto poprawia się metabolizm i zmniejsza się poziom odwodnienia organizmu.

Bardzo skutecznym zabiegiem regenerującym ciało po wysiłku, rozluźniającym mięśnie, łagodzącym dolegliwości bólowe kręgosłupa, stawów, a także eliminującym zmęczenie i głęboko relaksującym psychikę sportowców jest FLOATING.

Floating to metoda regeneracji i rewitalizacji ciała oraz umysłu polegająca na „lewitacji” czyli swobodnym unoszeniu się ciała w specjalnej terapeutycznej kapsule 🙂 .

Więcej na temat regeneracji naszego ciała i umysłu na:

www.centrumpsychosomatyki.pl

www.floatingtarnow.pl

www.oxymedicina.pl

www.saunatarnow.pl