Endotoksemia

Endotoksemia – zespół nieszczelnego jelita jako przyczyna wielu dolegliwości.

Zespół nieszczelnego jelita ( przeciekającego jelita) to kontrowersyjna jednostka chorobowa, która jednak coraz częściej jest obecnie uznawana przez lekarzy na całym świecie.

Zdaniem zwolenników tej teorii przez cieknące (nieszczelne) jelita do krwiobiegu przedostają się endotoksyny, które wywołują przewlekły uogólniony stan zapalny w organizmie oraz liczne dolegliwości i stany chorobowe.

W jelitach znajduje się ogromna liczba drobnoustrojów, alergenów oraz szkodliwych dla naszego organizmu substancji, które u zdrowych ludzi nie przenikają do krążenia, dzięki prawidłowo funkcjonującej błonie śluzowej oraz układowi immunologicznemu.

Endotoksyny LPS (lipopolisacharydy) przenikające przez nieszczelne jelita mogą wywoływać szereg objawów i być przyczyną wielu przewlekłych schorzeń.

Objawami przeciekających jelit mogą być:

  • zaburzenia układu pokarmowego: bóle brzucha, biegunki, zaparcia, wzdęcia
  • przewlekłe zmęczenie
  • zaburzenia snu
  • zmiany skórne: wysypki, egzemy uczulenia
  • bóle całego ciała
  • bóle głowy
  • lęki, nerwice, depresja
  • podwyższona temperatura ciała

Przeciekające jelito i endotoksemia LPS to nie tylko dolegliwości subiektywne, ale także, jak podają liczne źródła naukowe przyczyna wielu poważnych chorób takich jak:

Przyczyny nieszczelności jelit oraz ogólnoustrojowej endotoksemii:

Diagnostyka:

Leczenie:

W leczeniu zespołu nieszczelnego jelita stosuje się odpowiednią dietę, prawidłowo dobrane probiotyki, suplementację witaminą A oraz D, glutaminę, kwercetynę, kurkuminę, cynk
i krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, a także
kwas masłowy, który poprawia funkcję połączeń ścisłych.

W CENTRUM PSYCHOSOMATYKI OXYMEDICNA FLOATING TARNOW do terapii pacjentów z zespołem nieszczelnego jelita podchodzimy kompleksowo.

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i wykonaniu badań, oprócz zaleceń dietetycznych i stosowania suplementów diety wprowadzamy także z powodzeniem zabiegi w KOMORZE HIPERBARYCZNEJ OXYMEDICINA oraz KAPSULE FLOATINGOWEJ.

Więcej na:

www.oxymedicina.pl

www.floatingtarnow.pl

www.saunatarnow.pl